Eğitim Sistemi

Çocuk eğitiminde okul öncesi dönem denilince 0-6 yaş arası çocuklara verilen eğitim akla gelir. Bu dönem yaşam boyu elde edilen bilgi, beceri alışkanlık ve psikolojik özelliklerin kazanıldığı yani kişiliğin temellerinin atıldığı bir dönemdir. Okul öncesi eğitim bir binanın temeli gibidir ve bu temelin sağlam atılması gerekir. Çocuklar; bilişsel, fiziksel ve sosyal açıdan 6 yaşına kadar gelişimlerini büyük ölçüde tamamlamış olurlar. Bu dönemde, kendilerini bekleyen uzun okul hayatına en iyi şekilde hazırlanabilmeleri için okul öncesi eğitim kurumlarından alacakları destek büyük önem taşır.

Bu dönem, çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönemdir. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler.

Gökcan Anaokulu’da okulöncesi eğitimini çocuklarımıza güven ve sevgi dolu bir ortamda sunmayı görev bilmektedir. Bu dönemde iyi eğitim almış çocukların, yetişkin olduklarında dış dünyayla kolay ve sağlıklı iletişim kuran, sosyal insanlar olduğu kanıtlanmıştır.

Hedeflerimiz arasında;

• Çocukların bedensel, zihinsel, duygusal gelişmelerini ve iyi alışkanlıklar kazanmalarını sağlamak,

• Onları ilkokula hazırlamak,

• Farklı kültürlerden gelen çocuklar için ortak bir yetiştirme ortamı yaratmak,

• Çocukların Türkçeyi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamak,

• Çocuğun bildiklerinden başlayarak ve deneyerek öğrenmelerini sağlamak,

• Çocuğa özdenetimlerini kazandırmak  gibi bir çok faktör yer almaktadır.

Okul öncesi eğitim önemli ve her çocuk için gereklidir!...

Yukarıda anlatılanlar işin eğitim kısmıdır. En keyifli yanı ise sabahları güne masum yüzlerle, gülen gözlerle, heyecanlı kalp atışları, biriktirilmiş cümlelerle bizlere koşan öğrencilerimizdir. Kiminin elinde bir oyuncak, kiminin elinde paylaşmak üzere getirilmiş bir şeker, kiminde ise öğretmene yapılmış bir resim. O resimde görülen birkaç çizgi, anlatılan yüzlerce kelime…

Sizler de seçtiğiniz kurumla ilgili çocuğunuza bilgi vermeli, seçiminizdeki olumlu nedenleri sık sık dile getirmelisiniz. Dile getirmiş olduklarınız, çocuğunuza destek ve mutluluk verecektir. Mutlu bireylerin okulunda kendini daha da mutlu ve güvende hissedecektir.

tr_TRTurkish