Covid-19 ile Mücadele

COVID-19  nedir?
Bilimsel adıyla 2019-nCoV, bizler arasında da COVID-19 olarak bilinen ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından ‘’pandemik’’ olarak belirtilen virüs, son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına almış durumda.  İlk olarak 31 Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde görülen bu virüs, geçtiğimiz 3 ayda neredeyse tüm dünyaya yayıldı. Türkiye’de resmi olarak ilk vaka 11 Mart 2019’da Türkiye’de tespit edildi

Gökcan Koleji olarak hangi tedbirleri aldık ?

UNESCO resmi partneri CIOFF® üyesi olan okulumuz bu süreci yurt dışındaki kardeş okullarımız ve bağlantılarımızın olması sebebiyle resmî vaka tarihinden çok daha önce gelişmeleri yakından takip etmiş ve bu süreç için gerekli önlemleri almıştır.Okulumuz, olası bir tatil durumunda hazırlıkları, seminerleri öğretmenlerimizle ve öğrencilerimizle şubat ayı itibarıyla başlatmıştır. Öğrencilerimize “Hijyen Seminerleri” verilerek olası bir Pandemi Acil Durumunda uygulamamız gereken önlemler anlatılmıştır. Gökcan Koleji, Uzaktan Eğitim Sistemi’ni planlanmış ve sürecin nasıl yönetileceği noktasında öğretmenlerimize teknik seminerler verilmiştir. Bu bağlamda öğretmenlerimiz olası bir tatil sürecinde öğrencilerimizin müfredattan geri kalmaması amacıyla profesyonel ders videoları hazırlamış ve oluşturulan online sınıflara entegre etmişlerdir. Mart ayından itibaren okulumuzdaki hijyen denetimleri iki katına çıkartılmış, tüm okul gümüş nano-teknoloji ile dezenfekte edilmiştir. Uluslararası Gökcan Koleji Çocuk Halk Dansları Festivali ve diğer tüm etkinliklerimiz henüz Türkiye’de vaka onaylanmamışken ailemizin sağlığı için tedbir amacıyla iptal edilmiştir.

Süreç nasıl ilerliyor ?
Okullarda tatil kararı alınır alınmaz Gökcan Koleji olarak birçok kurumun aksine öncesinden hazırlamış olduğumuz uzaktan eğitim programlarımız, online sınıflarımız ve donanımlı öğretmen donelerimizle eğitim sürecine başladık. Kurum olarak öğrencilerimizi yalnızca hazır kaynaklara yönlendirmek yerine, öğretmenlerimizin bireysel olarak hazırladığı eğitim videoları ile süreci okulumuzdaymış gibi sabah 10.00  akşam 17.00 arasında sürdürüyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimiz tüm ana branş derslerini görürken yabancı dil eğitimimiz ( İngilizce, İspanyolca ) interaktif bir şekilde sürdürülmektedir. Sabahları Beden Eğitimi zümremizin hazırladıkları jimnastik videoları ile güne başlıyoruz. Müzik zümremizin hazırlamış olduğu videolar ile de ruhumuzu beslemeye devam ediyoruz. Öğretmenlerimizin konu anlatımı, soru çözümleri ve etkinlikleri ile eğlenceli bir şekilde sürdürdüğümüz günü her gün kitap okuyarak sonlandırıyoruz.

Öğretmenlerimiz günün değerlendirmesi için her gün öğrencilerimizi gün sonunda görüntülü arıyorlar.  PDR servisimiz de her gün öğrencilerimize ve velilerimize psikolojik süreç noktasında destek veriyorlar.

 
 

 

 

tr_TRTurkish