Sabah okulumuza neşeli bir şekilde geliyoruz. Öğretmenlerimizle ve arkadaşlarımızla günaydınlaşıyoruz. Ayakkabılarımızı değiştirdikten sonra sınıfımıza geçiyor ve önceki gün neler yaptığımızı paylaşarak, hatırlama ve hafıza da tutma yeteneğimizi geliştiriyoruz.
Sonrasında ellerimizi yıkayıp günün en önemli öğünü olan sabah kahvaltımıza geçiyoruz.
 
Kahvaltının ardından günün teması ile ilgili sohbet edip, değişik materyalleri inceliyoruz. Öğretmenlerimizin bizler için hazırladığı
 
Kukla Merkezi, Blok Merkezi, Fen Matematik Merkezi , Drama Merkezi, Müzik Merkezi, Sanat Merkezi, Kitap Merkezi, Eğitici Oyuncaklar Merkezi, Trafik İşaretleri Merkezi
 
gibi etkinlik alanlarında arkadaşlarımızla eğlenceli vakit geçirirken paylaşımda bulunuyoruz. Seçtiğimiz köşelerin her birinde oynarken zamanı doğru kullanmayı öğreniyoruz. Sanat etkinliklerinde yaratıcılığımızı, küçük kas becerilerimizi ve el-göz koordinasyonumuzu geliştirici çalışmalar yapıyoruz. Türkçe, müzik ve kurallı oyun etkinliklerimizin yanı sıra branş etkinliklerimizde yeni bilgiler ediniyor ve eğleniyoruz.
Öğle yemeğinde bizler için hazırlanan masalarda yetişkinler gibi çatal,bıçak, kaşık kullanmayı ve kendi başımıza yemek yemeyi öğreniyoruz. Dinlenme saatinde bazen EĞİTİCİ video izliyoruz,. Bazen de klasik müzik eşliğinde resim yapıyoruz. Çılgınlar gibi ORFF aletleriyle müzik yapıyoruz.Günün belirli saatlerinde Anaokulumuzun içindeki oyun salonumuzda çeşitli oyunlar oynuyoruz.

İkindi kahvaltısının ardından Kavram çalışmaları, Fen Matematik gibi Okuma Yazmaya Hazırlık Çalışmalarımızı yapıyoruz. Eve Gitmeden önce dinlenirken hikaye dinliyoruz ve günün değerlendirmesini yapıyoruz. Eğlenceli etkinlikler ile yeni bilgiler edinmiş olmanın mutluluğu içerisinde evimize gidiyoruz.

tr_TRTurkish